Šlechtova restaurace se po letech otevírá! Jak se vám líbí?

Zdroj: praha.eu

PRAHA – Baroknímu skvostu v pražské Stromovce se opět navrací zašlá krása a otevírá se veřejnosti. Celková částka vynaložená na obnovu Šlechtovy restaurace byla odhadnuta na dvě stě devadesát milionů korun. Výsledek za to rozhodně stojí.

Rekonstrukci hlavního sálu Šlechtovky se konečně podařilo zdárně dokončit a po dlouhé době jej můžeme otevřít pro veřejnost,“ uvedla radní hlavního města Prahy pro oblast kultury a památkové péče Hana Třeštíková. V rámci první etapy rekonstrukce byla dokončena a zkolaudována kulturní část Šlechtovy restaurace. Budovu si v roce 1883 pronajal Václav Šlechta a v držení ji rodina měla až do poloviny dvacátého století.

Objekt v letech 1978 a 1980 vyhořel a byl provizorně zastřešen. Dále chátral a nebyl využíván. V roce 2002 dokončily dílo zkázy povodně. V roce 2017 byly zahájeny stavební práce na obnově kulturní památky a původně loveckého zámečku pro císaře Leopolda I. Celkové náklady na rekonstrukci byly odhadnuty na dvě stě devadesát milionů korun. Navýšení částky má na svědomí zejména větší objem restaurátorských prací.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Právě v otevřeném barokním sálu návštěvníci naleznou krásné fresky, obnovené štuky, grottu s novou kamennou kašnou. Vše je připraveno, v rámci rozvolňování protiepidemických opatření, ke konání drobnějších koncertů, oslav, svateb a dalších společenských akcí v netradičním a krásném prostředí. Hotový je i plášť budovy, arkády v přízemí, opravené je i pískovcové zábradlí. Obyvatelé a návštěvníci Prahy mají další skvělý cíl k vycházkám.

Zdroj: praha.eu