V noci řešili stromy na silnicích, poté zamířili vysočinští hasiči na jižní Moravu

Foto: HZS Kraje vysočina

KRAJ VYSOČINA – Od včerejšího odpoledne až do dnešních ranních hodin zasahovali hasiči na Vysočině u téměř třiceti událostí v souvislostí s počasím. Nejčastěji šlo o odstraňování spadaných stromů a větví ležících na silnici.

Nejvíce událostí řešili hasiči na Třebíčsku. „Odstraňovat popadané stromy museli například u Zvěrkovic, Jemnice, Dešova, Jackova nebo Rácovic. Na několika místech v kraji hasiči pročišťovali ucpané kanalizace a čerpali vodu ze zatopených sklepů domů. Všechny události, u kterých jsme v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Petra Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Před půlnocí pak vyjela část vysočinských hasičů na pomoc kolegům na jižní Moravu. Druhý odřad hasičů vyjel na jih Moravy dnes v osm hodin ráno. „Ve výbavě hasičů jsou například s kontejnery pro zajištění zřícených budov, přívěsové elektrocentrály, technika s bouracími kladivy, rozbrušovací pily a tankovací přívěsy s PHM,“ dodala Petra Musilová.