Video: Sever pomáhá Jihu! Konvoj hasičů z Ostravy vyjel v noci pomáhat na Břeclavsko

Foto: HZS MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Dnes v noci vyjel z Ostravy USAR tým, který tvoří 30 profesionálních hasičů ze sboru Moravskoslezského kraje. Na zasažené jižní Moravě už začal pomáhat likvidovat následky včerejší živelní katastrofy. S nimi vyjeli, v konvoji čítajícím jedenáct vozů, i dva psovodi se psy speciálně cvičenými na vyhledávání lidí.

“Psovodi budou vyhledávat zavalené osoby v oblasti, kudy prošlo tornádo. Další týmy se zaměří například na zajišťování statiky narušených objektů,” řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že USAR tým tvoří specialisté cvičení na pomoc lidem v poškozené zástavbě při zemětřeseních, výbuších a podobných přírodních katastrofách.

“Kolegové disponují speciální vyhledávací technikou a dokážou velmi rychle vyprostit zavalené osoby,” doplnil ještě Kůdela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Týmy od třetí hodiny ranní již stačily zvládnout průzkum v obci Hrušky, teď pokračují v průzkumu na území Moravské Nové Vsi. V tuto chvíli plní úkoly, které jim průběžně zadávají hasičští koordinátoři sboru Jihomoravského kraje a předpokládá se, že moravskoslezští hasiči budou pokračovat v průzkumu i v dalších poškozených lokalitách.

Dále na našem webu:

Muž na skútru nepřežil střet s nákladním autem u Třineckých železáren