Z celníků se stali hasiči. Když hoří, musí pomáhat každý

ŠUMPERSKO – O tom, že služba celníků nespočívá pouze ve v běžných kontrolách se třetí červnový týden přesvědčila hlídka z oddělení Mobilního dohledu, která zasahovala u požáru rodinného domu na Šumpersku.

V úterý 22. června prováděli celníci z Celního úřadu pro Olomoucký kraj pravidelné kontroly v Bušíně na Šumpersku. Při zastavování aut si hlídka všimla mohutného dýmu, který vycházel nedaleko jejich stanoviště, a začínal přecházet v plameny. Bezprostředně po vzplanutí se začaly obcí rozléhat rány od praskající eternitové střechy. Když to celníci uviděli, vydali se ihned na pomoc. Po příjezdu na místo zjistili, že se v domě jsou majitelé nemovitosti, hospodářská zvířata a hořlavé látky. Hasiči byli již přivoláni vlastníkem objektu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Celníci se okamžitě pustili do záchrany hospodářských zvířat, které ještě nestihly zachvátit plameny hořící stodoly. Poté začali přesouvat hořlavé látky do větší vzdálenosti od požáru. Do příjezdu hasičů z domu také vynášeli nejrůznější cennosti. „Profesionální zásah celníků tak přispěl k minimalizaci škod a především předešel újmě na zdraví osob či zvířat,“ uvedl mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj David Kubenz.