Hasiči vyjeli pomáhat, podívejte se!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Na Jižní Moravu odcestovali pomáhat hasiči z Olomouckého kraje. Na základě požadavků krizové štábu byl vytvořen takzvaný odřad, tedy speciálně složená skupina hasičů a techniky pro záchranné a likvidační práce.

„Na místo neštěstí zamířilo dvacet příslušníků profesionálních hasičů s technikou, která je přímo určená ke stabilizaci budov a likvidačním pracím. Konkrétně jde o dvě cisterny, technický kontejner s výdřevou, kontejner destrukce, týlový a přepravní kontejner s ženijním vybavením. Naše příslušníky doplnilo také patnáct členů jednotek sboru dobrovolných hasičů z našeho kraje,“ sdělila tisková mluvčí Lucie Balážová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Odřad bude na místě zasahovat vždy dva dny, hasiči se budou střídat a budou pracovat po tuto dobu nepřetržitě. Po dvou dnech je vystřídají kolegové, takto se otočí ve třech vlnách, což znamená, že budou na místě minimálně šest dní.