Jihomoravští hasiči informují, jak je možné poskytnout humanitární pomoc

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Jihomoravského kraje, Diecézní charitou Brno a Českým červeným křížem informuje, že v rámci koordinace humanitární pomoci je možné poskytovat humanitární pomoc zasaženým obcím v kraji.

V současné době probíhá průzkum potřeb na zasaženém území. Preferuje se finanční pomoc, kterou je možné poukázat na níže uvedené účty, příp. formou dárcovské SMS. Soukromé osoby, které chtějí poskytnout humanitární pomoc, prosí hasiči o zasílání nabídek na nově vytvořený email: hp@grh.izscr.cz.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V pátek odpoledne zasahovalo na místě 45 hasičských jednotek, to je 400 hasičů. Je očekáván příjezd dalších 11 odřadů z dalších krajů, přibližně 330 hasičů. Na základě požadavků jihomoravských hasičů byl vytvořen z každého kraje odřad, tedy speciálně složená skupina hasičů a techniky pro záchranné a likvidační práce. Z Olomouckého kraje vyjelo 20 příslušníků profesionálních hasičů s technikou, která je přímo určená ke stabilizaci budov a likvidačním pracím. Konkrétně jde o dvě cisterny, technický kontejner s výdřevou, kontejner destrukce, týlový a přepravní kontejner s ženijním vybavením. Profesionální příslušníky doplní také 15 členů jednotek sboru dobrovolných hasičů. Odřad bude na místě zasahovat vždy 2 dny, hasiči se budou střídat a budou pracovat po tuto dobu nepřetržitě. Po dvou dnech je vystřídají kolegové, takto se otočí ve 3 vlnách, což znamená, že budou na místě minimálně 6 dní. Členové odřadu se zapojí do likvidačních prací, budou především pomáhat obyvatelům postižených obcí, s úklidem trosek a stabilizací poškozených budov.