Video: Mladý muž pod vlivem drog ohrožoval v centru města kolemjdoucí mačetou

foto: Policie ČR

HRADEC KRÁLOVÉ – Tento čtvrtek přijala tísňová linka městské policie v odpoledních hodinách telefonát, ve kterém oznamovatel sděloval, že v okolí Resllovy ulice pobíhá muž s mačetou v ruce a vyhrožuje, že někoho zabije.

Do akce okamžitě vyrazili strážníci a několik policejních hlídek, včetně zásahové jednotky. Po příjezdu na místo lidé stojící na ulici sdělili strážníkům, že muž odpovídající popisu vběhl do nedalekého domu. Strážníci se tam okamžitě přesunuli a prohledávali celý dům. Na chodbě se setkali se starším mužem, který sdělil že hledaná podezřelá osoba bude pravděpodobně jeho vnuk.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„V součinnosti s Policií ČR strážníci prováděli kontrolu bytu, domu a přilehlých prostor. Hlídka městské policie, zajišťující přízemí domu, spatřila muže odpovídajícího popisu vycházet ze sklepních prostor domu,“ říká mluvčí městské policie Veronika Ludvíková. Muž stačil před zadržením jen vykřiknout: „Vy hledáte asi mě“. Poté byl zadržen a byla mu nasazena pouta, k dalšímu dořešení si ho převzali policisté.

Zadržený 22letý muž byl policisty podroben dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, ta dopadla negativním výsledkem, ovšem orientační drogový test ukázal pozitivní výsledek na pervitin. „Zbraň, kterou před svým zadržením ukryl v bytě u svých příbuzných, byla nalezena. Muž nikoho naštěstí nezranil. Případ je v prvotní fázi šetření a je zatím kvalifikován jako trestný čin výtržnictví, za který hrozí až dvouletý trest odnětí svobod,“ říká mluvčí policistů Iva Kormošová.