Sanitka se srazila s Fordem Focus. Zraněná nezletilá spolujezdkyně musela být transportována letecky do nemocnice

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – K bouračce došlo tento čtvrtek o půl jedné odpoledne na silnici 1/11 v obci Častolovice. Proč řidička přehlédla předjíždějící vozidlo zdravotnické záchranné služby a došlo ke srážce, nyní vyšetřují rychnovští policisté.

„K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidička osobního vozidla jedoucí od centra Častolovic k obci Čestice při odbočování vlevo do vjezdu k domu přehlédla za sebou předjíždějící sanitu, která měla zapnutá výstražná světla a výstražné zvukové znamení, a došlo k jejich střetu.,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zasahující policisté na místě provedly u řidičky dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ukázala negativní výsledek. Na vozidle Ford byla předběžně odhadnuta škoda na 40 tisíc a na sanitce 80 tisíc korun. Kvůli nehodě byla silnice naprosto uzavřená a byly stanoveny objížďky. Plný provoz byl obnoven po dvou hodinách.