VIDEO: Policisté dopadli podvodníka, který zneužil logo charitativní sbírky

zdroj: Policie JMK

BŘECLAV, HODONÍN – V neděli ráno jihomoravští kriminalisté zadrželi muže podezřelého v případu falešného QR kódu. Nyní jsou s ním prováděny procesní úkony a k věci celé bude v dohledné době vyslechnut.

Dvaadvacetiletý muž byl obviněn z podvodu ve stádiu pokusu. „Spolu se svým bankovním účtem zveřejnil příběh a podpořil jej logem charitativní organizace, která organizuje sbírku oficiální. Své jednání se snažil vysvětlit tím, že peníze chtěl věnovat obětem katastrofy v Moravské Nové Vsi, kde měl pomáhat,” uvedl ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Leoš Tržil. „Za to, že se obohatil, byť ve stádiu pokusu, protože škoda ještě nevznikla, uvedl druhé v omyl, spáchal čin ve stavu živelné pohromy a mohl způsobit škodu velkého rozsahu, mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Momentálně řešíme další případ, kdy někdo na sociální síti zkopíroval příběh a změnil  číslo účtu a sdílel dále.  Buďte prosím opatrní, ověřujte, kam posíláte své peníze,“  policejní mluvčí Pavel Šváb Podezřelý muž v případu falešného QR kódu byl dnes ráno jihomoravskými kriminalisty zadržen. Nyní jsou s ním prováděny procesní úkony a bude vyslechnut. Jakmile to půjde, sdělí policie veřejnosti další podrobnosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od čtvrtečního večera směřují jihomoravští policisté všechny své dostupné síly a prostředky do živelnou pohromou zasažených oblastí na Hodonínsku a Břeclavsku. Už v průběhu večera se do sedmi nejvíce zasažených obcí sjížděli hlídky, specialisté i technika. Vedle přímé pomoci postiženým plnili policisté i další úkoly. Prohledávali poničená obydlí, hledali v troskách domů uvězněné občany. Stále je nutné regulovat dopravu. Po celou dobu bylo potřeba postiženou oblast střežit. V ranních hodinách policisté opětovně prohledávali poničená stavení. Vyjádření ředitele jihomoravských policistů Leoše Tržila je ve videu.