Agresivnímu cyklistovi hrozí tři roky vězení

ilustrační foto

PŘEROV – Nikdo nepopírá, že cyklostezka slouží prvotní kolařům, ale nad chováním cyklisty z Přerova zůstává rozum stát. Chodci na trase ho rozčílili natolik, že se z toho bude zodpovídat před správními orgány.

V sobotu v okolo půl jedenácté večer šli tři mladí muži po cyklostezce u Michalova, spojující ulice Osmek a Bezručova. Podle toho, co sdělili policistům, šli roztaženi po celé její šíři. V protisměru od ulice Bezručova jel cyklista, který na ně křikl, aby vypadli z cyklostezky a počastoval je vulgárním výrazem. Chodci se ohradili, že se to dalo říci i slušněji. Reakce cyklisty byla ale zcela nečekaná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Cyklista zastavil, slezl z kola a jednomu z nich dal takzvanou hlavičku do nosu. Nasedl zpátky na kolo a odjel směrem na Osmek. Poškozený 34letý muž skončil v nemocnici a ze způsobeného zranění se bude zotavovat několik týdnů,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví s tříletou trestní sazbou odnětí svobody.