Brasil fest Brno aneb lákavá akce pro širokou veřejnost

Autor fotografie: Michal Růžička TIC BRNO

Rádi byste zažili atmosféru nejslavnějšího brazilského karnevalu? Nemusíte jezdit až do Rio de Janeira, stačí když přijedete do Brna! V polovině prázdnin se zde totiž koná Brasil fest Brno.

Festival je určen nejen pro milovníky karnevalů a brazilských tradicí, ale i pro širokou veřejnost, mládež, či rodiny s dětmi. Setkáte se zde s kulturou Latinské Ameriky, poslechnete živé koncerty předních brazilských umělců, zhlédnete taneční vystoupení a dokonce ochutnáte typické brazilské občerstvení.

Brazilské karnevaly a festivaly běžně oživují ulice měst v okolních státech. Jsem rád, že tuto atmosféru zažijeme na vlastní kůži v České republice a konkrétně v centru Brna. V něm žije dle oficiálních statistik přes dvě stě Brazilců a pevně věřím, že se většina z nich do Brasil Festu aktivně zapojí,“ říká Marek Fišer, radní města Brna pro oblast kultury.

Akce se koná 31. července – 1. srpna 2021. Začátek festivalu bude v 15.00 na Zelném trhu a Staré radnici, místem konání se stane i park Lužánky se svými workshopy pro děti i dospělé. Vstup je zdarma. Přijďte si užít tuto neopakovatelnou atmosféru, jste srdečně zváni!