Chcete se ocitnout v pohádce? Zajeďte si do Bouzova, budou tam zápasit rytíři na koních

LITOVELSKO – Po celé prázdniny můžete před hradem Bouzov na Litovelsku shlédnout rytířský turnaj v podání středověkého divadla Traken. Na více než hodinu se tak můžete ocitnout v pohádce, do dění na kolbišti také budete moci osobně zasáhnout.

Koňské rytířské turnaje před hradem Bouzov začnou hned ve čtvrtek 1. července a budou se konat každý den až do 29. srpna vždy od 14 hodin. Diváci budou moci do dění na kolbišti osobně zasáhnout. „Snažíme se diváky zatáhnout do hry a učinit z nich přímé účastníky děje tak, aby si hráli zároveň s námi. V turnaji si nacházejí své favority, kterým fandí, a mohou ovlivnit i jejich umístění,“ řekl pro Deník.cz zakladatel a vedoucí středověkého divadla Traken Petr Novák. O přestávce turnaje si diváci včetně dětí budou moci vyzkoušet zábavnou lukostřelbu, zaházet sekyrou na terč nechat se vyfotografovat na koních, po turnaji se na nich mohou dokonce i svézt. Vstupenky zakoupíte na místě konání 1 hodinu před turnajem. Skupina Traken se svým rytířským turnajem cestuje za běžných okolností po celé Evropě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .