Dětské hřiště na Záhumenní je celé v novém

Foto: město Rožnov

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Obyvatelé Rožnova se mohli vyjádřit v anketě, jak bude vypadat dětské hřiště na ulici Boženy Němcové na Záhumenní. Město podle jejich požadavků hřiště doplnilo o nové herní prvky.

V polovině března byla spuštěna anketa, ve které hlasovali občané města a zvolili tak novou podobu hřiště. Nakonec si odhlasovali variantu s pískovištěm se zakrytím, lezeckou stěnou s žebříky, skluzavkou a dalšími herními prvky. Obnova hřiště vyšla na 400 tisíc korun, přičemž 300 tisíc stály prolézačky a 100 tisíc stavební práce včetně mobiliáře. Nyní je dětské hřiště již v provozu a děti jej mohou plně využívat.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jsem rád, že jsme při volbě podoby hřiště dali možnost rozhodnout lidem, kteří tuto plochu budou navštěvovat nejvíce a jejich děti budou hřiště využívat. Věřím, že jsou zvoleny prvky, které nejen podpoří fyzickou aktivitu, ale také herní prvky, které budou pomáhat rozvíjet dovednosti dětí. Přeji dětem, ať se jim hřiště líbí a zároveň žádám všechny ostatní, aby se chovali ohleduplně a na hřišti udržovali pořádek,“ doplnil místostarosta Jan Kučera. Na jaře letošního roku bylo obnoveno také hřiště na ulici Partyzánská. Město poskytne finanční prostředky na rekonstrukce dalších hřišť v roce 2022.