Hasiči z Kvítkovic organizují sbírku materiálu pro jižní Moravu

Foto: HZS Jihomoravského kraje

OTROKOVICE – Nesmírnou solidaritu s lidmi zasaženými tornádem na jižní Moravě projevili dobrovolní hasiči z Kvítkovic. Rozhodli se zorganizovat sbírku potřebného materiálu. Přispět může každý až do 2. července.

Lidé mohou přinášet věci nutné k odklízení jako lopaty, smetáky, odpadkové pytle, pracovní rukavice, pracovní oděvy, montérky, helmy, pily či bagříky, kýble na suť a jiné stavební materiály, pracovní nářadí, hřebíky, OSB desky nebo dřevěné palety. Velice jsou potřebné plachty na zakrytí střech. Hodí se i powerbanky jako zdroje energie pro ty, kteří jsou bez elektřiny, rovněž i mobilní telefony. Hasiči rádi přijmou hygienické potřeby jako čistící a desinfekční prostředky, mýdla, šampony, mycí pasty, zubní pasty, zubní kartáčky, dezinfekce, repelenty a opalovací spreje. Sbírají se spacáky, deky, kanystry na naftu a benzín, déle také trvanlivé potraviny, které nevyžadují skladování v chladu, balené vody, biret a pivo i jednorázové nádobí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Veškeré věci mohou lidé přivézt do hasičské zbrojnice Kvítkovice-Otrokovice od pondělí do pátku mezi 17. a 19. hodinou až do 2. července. Hasiči pak ve spolupráci s IZS zajistí, aby se vše dostalo k potřebným.