Olomoučany vyděsil hustý dým na severu města. Hořelo tam tábořiště bezdomovců

OLOMOUC – Hustý dým stoupající z místa na severu Olomouce v pátek odpoledne vyděsil nejednoho obyvatele města. Na místě hořelo několik provizorních příbytků bezdomovců a autovraky. Jedna žena se nadýchala kouře.

V pátek kolem 16:30 hodin mohli Olomoučané na severu města zaregistrovat stoupající hustý dým. Na místě hořelo celé tábořiště bezdomovců s několika provizorními příbytky a autovraky. „Zasahujeme u požáru u Klášterního Hradiska v Olomouci. Hoří v celém rozsahu soustava provizorních příbytků a autovraky. Máme na místě 6 jednotek, které nyní dostávají požár pod kontrolu,“ uvedla na Twitteru mluvčí hasičů Lucie Balážová. Před příjezdem hasičů se dostali ven 3 lidé, jedna žena se nadýchala zplodin hoření. Hasiči jí poskytli kyslíkovou terapii a předali do péče záchranářů. V okolí příbytků bylo nahromaděno spoustu materiálu, a proto se tvořil hustý tmavý kouř. Hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Kromě toho museli vynášet propanbutanové láhve a ochlazovat je, aby nedošlo k výbuchu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .