Policie obvinila kvůli katastrofě na Bečvě jednoho člověka a jednu firmu

Foto: HZS Olomouckého kraje

VSETÍNSKO – Vyšetřování ekologické havárie na Bečvě se posunulo o krok dál. V kauze padla první obvinění. Informovala o tom dnes policie na twitteru.

Policie potvrdila, že vyšetřovatel zahájil ohledně Bečvy trestní stíhání. „Na základě shromážděných důkazů bylo v pátek sděleno obvinění jedné fyzické a jedné právnické osobě z Rožnovska. Z hlediska skutkové podstaty jde o spáchání dvou trestných činů, a to poškození a ohrožení životního prostředí a neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami,“ uvedla policie na twitteru. Další podrobnosti zatím nesdělila.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Chemikálie do Bečvy unikly už čtyřikrát

Bečva zažila od 20. září loňského roku čtyři úniky chemikálií do řeky. První a nejzávažnější z událostí vedla úhynu 40 tun ryb. Přibližně o měsíc později došlo k dalšímu úniku neznámé látky, podle inspektorů ze životního prostředí šlo o větší množství niklu. Bílá pěna se na hladině objevila i koncem listopadu, tentokrát se mělo jednat o dusitanový dusík. Poslední poplach vyvolala bílá gelovitá látka ve vodě. Po rozborech se zjistilo, že jde o větší množství fosforu.