Policie pátrá od loňského roku po tomto muži. Je nezvěstný

Zdeněk Kočí (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Prachatičtí kriminalisté vyhlásili v říjnu loňského roku celostátní pátrání po pohřešovaném 36letém muži z Vimperka. Zdeněk Kočí byl naposledy viděn svými rodiči v lednu 2020. Od března pak není znám jeho pobyt a má nedostupný telefon.

Pohřešovaný je zdánlivého stáří 36 až 40 let, výšky 175 až 180 centimetrů, hubené postavy, má modré oči a plavé rovné středně dlouhé husté vlasy. Oblečení nezjištěno. Zvláštním znamením je tetování na levém předloktí. Jedná se o ornament modré barvy o velikosti 11 krát 9 centimetrů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jak uvedla policejní mluvčí Martina Joklová, v průběhu šetření bylo zjištěno, že pohřešovaný pracoval brigádně u různých firem Ravenell security s.r.o., Wellpack a.s. a Amboselli s.r.o. „Jmenovaný pobýval převážně na ubytovnách, zejména ve Středočeském či Plzeňskem kraji, kdy podle posledního zjištění měl bydlet na ubytovně v obci Radnice, okres Rokycany nebo přespával u svých kamarádů či známých,“ sdělila Joklová. Od března 2020 není jeho pobyt znám, mobilní telefon je nedostupný a není kontaktní ani na sociálních sítích.

Informace o pohřešovaném muži mohou lidé hlásit na kterékoliv policejní služebně nebo na lince 158 či přímo prachatickým kriminalistům na telefonním čísle 974 236 446.