Při srážce motocyklu se srnou se těžce zranil motorkář, jeho spolujezdkyně na místě zemřela

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Uplynulou neděli, krátce po půl dvanácté v noci došlo mezi obcemi Studnice-Zaloňov k tragické dopravní nehodě. Šofér seděl za řídítky motocyklu pod vlivem návykových látek a se zákazem řízení.

Na místo nehody okamžitě vyrazily všechny složky IZS. Pětatřicetiletý motorkář byl vrtulníkem transportován do nemocnice s těžkým zraněním a jeho devětadvacetiletá spolujezdkyně bohužel na místě zemřela. Policisté zjistili, že muž měl požít před cestou nezjištěné množství návykových látek, proto mu byla odebrána krev k dalšímu zkoumání. Motorkáře si příslušníci proklepli v evidencích a dohledali, že muž má až do konce roku 2027 vysloven zákaz řízení.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti s přečinem maření výkonu úředního rozhodnutí za což muži hrozí až 6 let vězení. Přesné okolnosti této tragické události nadále šetří náchodští policisté,“ říká policejní tisková mluvčí Lucie Konečná.