Řidič s téměř dvěma promile zakončil svou jízdu ve svodidlech

foto: Policie ČR

HRADECKO – Krátce před třetí hodinou ranní došlo na silnici 1/37 u odbočky na část Hradce Králové – Březhrad k bouračce osobního auta Škoda Fabia. Šoféra, který řídil pod vlivem alkoholu může čekat vězení od 6 měsíců do tří let.

Jak dnes potvrdila policejní mluvčí Iva Kormošová, k nehodě došlo tuto sobotu. „Pětadvacetiletý řidič po předchozím požití alkoholu, z dosud nezjištěných příčin najel na dělící travnatý pás, kde narazil do dopravní značky a poté narazil do svodidel a zůstal stát na hraně betonové zdi, která vede kolem parovodu,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté muže podrobili dechové zkoušce, která ukázala pozitivní výsledek, téměř 2 promile alkoholu v dechu. Jelikož utrpěl lehké zranění, tak musel být převezen do nemocnice záchrankou na ošetření.  Škoda na autě byla odhadnuta na 30 tisíc korun a na ostatních věcech také 30 tisíc korun. Muži byl okamžitě odebrán řidičák.