Strážníci od soboty pomáhají v tornádem zničených Mikulčicích

Zdroj: MP Brno

MIKULČICE – Strážníci městské policie již tři dny pracují ve dne v noci na odklízení sutin po tornádu v Mikulčicích, odřezávají poškozené větve stromů a jsou celkově nápomocni obyvatelům.

Každý den je připraveno do práce nejméně šestnáct kolegů, někteří z nichž mají osvědčení pro práci s motorovými pilami, zabývají se rizikovým kácením nebo mají certifikáty pro práce ve výškách. Nejčastěji muži zákona likvidují stromy nakloněné či opřené o střechy domů, kácejí nebezpečně nahnuté kmeny a pomáhají místním při odklízení sutin. Také jsou nápomocni při zakrývání střech nebo jejich opravě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kromě toho ošetřují rány místním lidem či dobrovolníkům, které si způsobili nejčastěji při vyklízecích pracích. Řešili tak řeznou ránu na noze či krvácející šrám na hlavě. Je krásné vidět, že se všichni semkli, aby pomohli obyvatelům zasažených obcí co nejdříve se vrátit do svých domovů. „Tímto bychom chtěli všem složit obrovskou poklonu a věříme, že i ve veřejných finančních sbírkách pro poškozené se sejde co největší částka. Všem lidem z dotčených obcí i jejich blízkým přejeme hodně sil a můžeme slíbit, že i v dalších dnech se budeme aktivně zapojovat do pomoci přímo na místě,“ dodává tiskový mluvčí Jakub Ghanem.