Také v Zooparku Vyškov řádil živel. Pomohli dorovolníci

zdroj: Zoopark Vyškov

VYŠKOV – Bohužel i ve vyškovském malém zooparku zanechala bouře v pátek nemilé překvapení. Přes 40 popadaných či polámaných stromů, pobořené hrazení, roztrhaná voliéra expozice Austrálie, děravá střecha na babiččině dvorečku u lemurů, i slepic, poničená skála u dingů.

Naštěstí všechna zvířata jsou v pořádku, jen vyškovská fauna je obohacena o několik andulek, papoušky horské a pár korel, které uletěly z rozbitých voliér. „Pokud by se Vám podařilo odchytnou zvláště papoušky horské, byli bychom velice rádi za navrácení,“ uvedli pracovníci zooparku na sociální síti. I přes prvotní šok z poškozené zoo byli mile překvapeni z množství dobrovolníků, kteří neváhali a bleskově jim přispěchali na pomoc. S jejich pomocí se podařilo odklidit nejhorší následky bouře již v průběhu pátku a soboty. A tím solidarita nekončí. Stále se jim ozývají lidé, kteří by rádi finančně přispěli na opravu zooparku. „Všem děkujeme a této pomoci si obrovsky vážíme. S velkou pokorou si říkáme, že vzhledem k hrůzám, které postihlo Hodonínsko, jsme na tom velice dobře. Kdo opravdu potřebuje v těchto dobách finančně podpořit, jsou právě oni. Proto bychom rádi Vaši pomoc přesměrovali na ně. Pokud i přesto chcete zoo přispět na drobné opravy a novou výsadbu, zde je náš oficiální účet: 57772890/0300,“ dodali.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.