V Hradišti otevřeli nový špičkový skatepark

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Příznivci skateboardingu a dalších příbuzných sportů se dočkali. Minulý pátek se po roce práce otevřel zbrusu nový skatepark. Najít ho můžete v okrajové části areálu aquaparku.

Na ploše skateparku je streetová část a hlavně dominantní bazénová část. Doplňují ho sjezdy, opěrné zídky, lavičky a zábradlí. Kromě skejťáků si ho užijí nadšenci do koloběžek, BMX kol i kolečkových a in-line bruslí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Místo nebylo vybráno náhodně, nachází se totiž v těsné blízkosti dalších sportovišť. „Původní skatepark vedle sportovní haly byl v podstatě provizorním řešením, které už neodpovídalo moderním trendům či požadavkům na bezpečnost. Původně jsme chtěli nový skatepark vybudovat na místě toho stávajícího, nakonec se ale jako mnohem vhodnější ukázalo umístění skateparku v jižním cípu areálu aquaparku,“ řekl starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Foto: město Uherské Hradiště

V rámci stavby se vybudovalo nové oplocení, dešťová kanalizace, rozvody veřejného osvětlení a nízkého napětí a provedly se terénní úpravy. Areál o rozloze 1 420 metrů čtverečních doplnily stojany na kola, lavičky, odpadkové koše či informační panel s mapou a směrovníky.

Areál bude otevřen od dubna do října mezi 9. a 20. hodinou, od listopadu do března jen do 16. hodiny. Nezpůsobilý provozu bude skatepark v případě deště nebo mokrého povrchu překážek a prostoru mezi překážkami, v zimních měsících kvůli sněhu a náledí, dále také v nočních hodinách a v čase snížené a zhoršené viditelnosti. Zařízení je určené pro mládež starší 15 let, děti od 6 do 15 let ho mohou využívat jen v doprovodu rodičů nebo pověřené dospělé osoby. V areálu se nesmí kouřit, pít alkohol ani užívat drogy.

Příprava stavby nového skateparku začala loni v červnu. Areál vyšel na 9,4 milionů korun, přičemž polovinu pokryla dotace Ministerstva pro místní rozvoj.

Foto: město Uherské Hradiště