Veronika Freimanová nehrála Kotkovi maminku poprvé. Víme proč!

Jak vzpomíná představitel hlavní role vědce Filipa Koeniga, herec Vojta Kotek na natáčení Příběhů génia teď s odstupem dvou let? 

Stalo se při natáčení něco, co v seriálu být nemělo?

Diváci mohli vidět šéfa kriminálky v některém záběru s brýlemi na hlavě. Pavel Zedníček ale brýle v seriálu nenosí, jsou jeho civilní. V několika záběrech si je zapomněl na hlavě a zjistili jsme to až poté, co se scény úspěšně natočily. Jestli si diváci všimli, nevím….

Co vás nejvíc pobavilo?

Jeden z prvních natáčecích dní. Měli jsme na sobě ochranné obleky a brýle. Mám pocit, že i roušky, a vůbec jsme netušili, jak prognosticky jsme se zachovali. V tu chvíli nám to přišlo legrační, a dnes je to víceméně běžný pracovní oděv.

Jak se vám líbil výběr vaší seriálové „parťačky“?

Anička Polívková celou dobu tvrdila, že rozhodně nepatří mezi akční hrdinky, a myslím si, že z této fotografie je patrné, jak se mýlí. Líbí se mi, že dokázala sladit výraz s akcí. Čtu tu jasnou inspiraci Arnoldem Schwarzeneggerem. Zatíná svůj mohutný biceps a tváří se tak, že bych ji někde v lese vůbec nechtěl potkat. S Aničkou jsme se do natáčení Einsteina znali jen od vidění, protože naši otcové spolu spolupracovali, ale my se moc nepotkávali. Myslím si, že jsme nakonec byli moc hezky obsazeni, protože jsme každý trošku jiný a v seriálu to pěkně funguje. Od té doby máme moc hezký kamarádský vztah a je s ní legrace.

Všimli jsme si, že Veronika Freimanová vám nehrála maminku poprvé…

S Verunkou Freimanovou je opravdu herečka, která mi nejčastěji hraje maminky. Dokonce se dobře zná s mojí maminkou. Náš vztah je v tomto ohledu mateřsko-synovský. Už od Snowboarďáků mě zná, viděla mě vyrůstat, tloustnout a zase hubnout. Máme se rádi, a byl jsem moc rád, že jsme si spolu mohli zase zahrát. Myslím, že když režisér Vojta Moravec seriál obsazoval, tak si neuvědomil, že mi Veronika tu maminku už několikrát hrála. Myslím si, že to obsazení vzniklo náhodou, nebyl v tom záměr. Jsme si docela podobní, a když koukám na tu fotku, tak i nos máme podobně tvarovaný, podobný úsměv.

Líbil se vám nějaký díl víc než jiné?

Můj oblíbený díl byl ten, kde jsme našli mrtvolu, která měla velmi vyboulené oči připomínající vejce vařená natvrdo. Kuriózním detailem je, že i ten pán při tom, když zemřel, jedl vejce. Filipa to pobavilo a jeho poťouchlosti to přišlo velmi vhod. Myslím, že tam má náš komparzista pingpongové míčky, které držel sám v očích, a musím říct, že to hrál velmi dobře. Celou dobu byl v roli a snažil se nedýchat, i když jsme netočili. Přišlo mi to kuriózní a říkal jsem si, jestli vůbec ví, že netočíme. Mám s ním docela spoustu srandovních selfíček.

Zdroj FTV Prima