VIDEO: Na jižní Moravě zasahuje přes 300 jihomoravských policistů. Policie řeší další zneužití sbírky

zdroj: Policie JMK

HODONÍN, BŘECLAV – Policisté pomáhají po ničivé kalamitě na Hodonínsku a Břeclavsku. Aktuální informace o nasazení policistů po ničivé katastrofě na jižní Moravě na tiskové konferenci v Podivíně přiblížil ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil.

Kromě zneužití QR kódu sbírky Diecézní charity Brno zaznamenali policisté další případ podvodu. „Včera v odpoledních hodinách došlo k dalšímu zneužití čísla účtu v návaznosti na určitý facebookový profil. Tento účet je zablokovaný a probíhá šetření směrem k pachateli. Účet na facebooku neměl souvislost s poškozenou oblastí,“ řekl krajský ředitel policie Leoš Tržil. Druhým případem, který policisté řešili, byla krádež jízdního kola. Pachatele se jim však podařilo dopátrat. Od pondělí je uzavřený vzdušný prostor nad celou oblastí. Celá řada aktivistů jej totiž využívala s nejrůznějšími leteckými prostředky. Nyní je vzdušný prostor otevřený pouze složkám ministerstva vnitra, armády a letecké záchranné služby. Kromě více jak tří stovek policistů na místě operuje také více jak dvacet specialistů, kteří lidem pomáhají s posttraumatickou intervenční péčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.