Žena nabízela elektroniku a vymáhání pohledávek, místo toho okradla několik desítek lidí o stovky tisíc korun

ilustrační foto

NÁCHODSKO – V těchto dnes začali náchodští kriminalisté trestně stíhat sedmadvacetiletou ženu, ze spáchání podvodu a poškození cizí věci. Ta už z minulosti měla potyčku se zákonem, tehdy jí soud za stejnou trestnou činnost vyměřil 8 let nepodmíněně za mřížemi. Trest však nikdy nenastoupila kvůli opakovaným těhotenstvím.

„Vyšetřovatelé intenzivně pracovali na získání potřebných důkazů v rámci rozsáhlé kauzy z Náchodska, aby na jejím konci mohli obvinit ženu z podvodů nejméně 30 osob. Vyšetřovatelé došli k závěru, že se žena měla dopouštět této trestné činnosti, v období minimálně od února 2021 do června 2021,“ říká policejní mluvčí Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté zjistili, že žena na internetových portálech vystavovala nabídku elektroniky, za kterou kupující v několika případech poslali předem peníze, ale zakoupené zboží nikdy nedorazilo. Také se 27letá žena nestyděla vystupovat jako fiktivní firma a nabízela právnickým i fyzickým osobám vymáhání pohledávek, po celém Česku, to samozřejmě nikdy nevykonala.

Podle vyšetřovatelů měla žena způsobit svými podvody škodu minimálně za 300 tisíc korun. Obviněná je nyní stíhána vazebně a pokud jí bude prokázána vina, tak jí hrozí trest vězení až na 3 roky.

„Vyšetřovatelé však už nyní předpokládají, že v průběhu trestního řízení se přihlásí další poškození a způsobená škoda tak ještě poroste. Případní další poškození mohou kontaktovat náchodské kriminalisty prostřednictvím telefonní linky 158 nebo na tel.: 974 534 340,“ dodává mluvčí.