VIDEO: Brněnský tunel blokovala nehoda. Auto se převrátilo na střechu

zdroj: Policie JMK

BRNO – V úterý před 8.  hodinou ráno se stala vážná dopravní nehoda osobního a nákladního auta v Husovickém tunelu v Brně. Došlo k ní v rouře B ve směru do Židenic. Osobní auto se převrátilo na střechu. Jedna osoba byla zraněna.

U nehody osobního a nákladního auta ve spodní části tubusu zasahovaly tři hasičské jednotky. Jedné osobě hasiči poskytovali první pomoc. Záchranáři ošetřili ženu středního věku. „Utrpěla středně těžká poranění, ale je při vědomí,” uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Podle policejního mluvčího Davida Chaaloupky řidič náklaďáku při přejíždění z pruhu do pruhu zřejmě přehlédl malý Citroen, který jel vedle něj. Po kontaktu se osobní vůz převrátil na střechu. Tunel byl po dobu řešení nehody uzavřen. „Díky tomu, že byla v době nehody rychlost v tunelu snížena na 40 km za hodinu, dokázali řidiči bezprostředně přijíždějících vozidel před nehodou bezpečně zastavit. Při hromadné nehodě v tunelu by byly následky mnohem závažnější,“ dodal Chaloupka. Provoz v tunelu byl obnoven po 9 hodině.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.