Moravskoslezský kraj zvažuje 5 miliónovou finanční pomoc jihu Moravy

Foto: ČTK - Záběr z obce zničené tornádem na jihu Moravy den po události

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Pomoc ve výši pěti milionů korun bude na nejbližším zasedání zastupitelstva schvalovat vedení Moravskoslezského kraje.

„V místě katastrofy byla i rodina z Moravskoslezského kraje, která zažila ztráty na životech v nejbližším rodinném kruhu. Tato rodina obdrží výpomoc ve výši celkem čtyři sta tisíc korun,“ řekla mluvčí kraje, Nikola Birklenová, s tím, že tento konkrétní dar už schválila rada kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Finanční pomoc postiženým obcím schválily v těchto dnech i některé městské obvody v Ostravě. “Jih pomáhá jihu, proto jsme na dnešní mimořádné radě městského obvodu Ostrava-Jih rozhodli o poskytnutí finančních darů pro tornádem nejvíce postižené obce,“ řekl 28. června místostarosta městské části Ostrava-Jih, Jan Dohnal.

Konkrétně se v tomto případě jedná o Moravskou Novou Ves, Hrušky, Lužici, Mikulčice a Tvrdonice. Další obvod, který učinil stejný krok, je například Ostrava-Poruba.

Finanční pomoc už přislíbilo i město Karviná, jehož radnice zašle finanční dar 100 tisíc korun do pěti obcí. „Částku dvacet tisíc korun obdrží obce Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky a město Hodonín,“ uvedl primátor Karviné, Jan Wolf.

Dále na našem webu

Otec se 2,6 promile spal na lavičce, jeho dvouleté dítě běhalo bez dozoru po hřišti