Návštěvníky Kroměříže provedou po městě kostýmovaní průvodci

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Kouzlo historického srdce hanácké metropole předvedou turistům za letních večerů kostýmovaní průvodci. Kromě poučení o historii města a jeho zajímavostech si Biskupští manové tradičně připravují nové scénky pro oživení.

Kostýmované prohlídky provedou návštěvníky z Velkého náměstí ke kostelu svatého Jana Křtitele a kolem kostela svatého Mořice až do Podzámecké zahrady, která součástí trasy nebyla již pět let. Okruh bude zahrnovat i zastávku v giardinu segretu, intimní zahradě arcibiskupské, a u Colloredovy kolonády.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kostýmované prohlídky se Biskupští manové snaží každoročně něčím ozvláštnit. „Účastníci prohlídek se mohou těšit na tři či čtyři scénky, kterými prohlídky pravidelně oživujeme. Vždy se snažíme vymyslet něco nového. Letos to bude připomenutí filmových děl, které se natáčely nedávno v Kroměříži, sérii o císařovně Marii Terezii nebo seriálu Četnické humoresky,“ popsal vedoucí spolku Biskupští manové Evžen Petřík.

O kostýmované prohlídky bývá velký zájem. „V některých letech dorazilo na prohlídku i 120 lidí, takže jsme je museli rozdělit na dvě skupiny,“ uzavřel Petřík. Plánované jsou na pátky 2., 16. a 30. července a 13. a 27. srpna od 18 hodin. Vstupné činí 80 korun pro dospělého a 50 korun pro děti a seniory.