Otec se 2,6 promile spal na lavičce, jeho dvouleté dítě běhalo bez dozoru po hřišti

Dítě na hřišti. Ilustrační foto /pxb/

OSTRAVA – Vážný případ zanedbání povinné péče a ohrožení dítěte skončil na stole orgánu sociálně právní ochrany dětí v Ostravě. Před několika dny tam usnul opilý rodič na lavičce v parku, zatímco teprve dvouleté dítě běhalo bez dozoru po hřišti a jeho okolí.

Na vzniklou situaci upozornila v pátek 25. června krátce před dvacátou hodinou žena, která byla na hřišti a zavolala na tísňovou linku městské policie. „Muže jsem se pokoušela několikrát vzbudit, ale nešlo to. Spal asi hodinu,“ řekla policistům.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Po příjezdu strážníků do Ostravy-Zábřehu na ně žena čekala na hřišti. Ta strážníkům identifikovala dotyčného muže na jedné z laviček,“ řekl mluvčí policie, Jindřich Machů s tím, že dle její výpovědi dítě pobíhalo bez dozoru nejen po dětském hřišti, ale i po jeho okolí.

Z 32letého muže byl, dle slov strážníků, cítit silný zápach po lihovinách a provedená dechová zkouška u něj skutečně prokázala 2,63 promile alkoholu v dechu. Dále nebyl schopen zřetelně mluvit, ani rovně stát. „Jsem tady na hřišti se synem, mám ho ve střídavé péči,“ zmohl se vysvětlit policii.

Pro dítě si za nedlouho přišla na hřiště jeho matka, kterou policisté kontaktovali. Tento případ ohrožení dítěte však bude mít pro nezodpovědného otce dohru jak v trestně právní rovině, tak na úrovni sociálně právní ochrany dětí.

Dále na našem webu:

Dvouletý chlapeček nepřežil pád z okna na Karvinsku