Podívejte se na návrh nové podoby valašskomeziříčské tržnice a nábřeží

Foto: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Zástupci města dostali k nahlédnutí návrh projektu Tržnice Valmez. Na tom pracoval ateliér brněnských architektů Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa.

Radní žádali, aby výsledek co nejvíce odpovídal potřebám města, proto oslovili tuto brněnskou dvojici. Spolu s nimi na studii spolupracoval projektový tým radnice a poradní tým renomovaných architektů s vazbou na Valašské Meziříčí.

Vizualizace Chybík a Krištof

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Studie řeší prostor městských pozemků mezi oběma břehy Rožnovské Bečvy ohraničený ulicemi Nábřeží, Mostní, Zašovská, Na Tržnici a Vrbenská. Vedle tržnice architekti navrhují umístit polyfunkční blok Vrbenská tvořený třemi bytovými domy s 20 byty, hotelem a kanceláří, městský dům se společenským a kulturním vyžitím nebo parkování s 53 místy. „Studie je rozdělena do tří etap, které lze realizovat samostatně. Aktuálně nejdůležitější je pro nás první etapa, která se zabývá nejen podobou samotné tržnice, ale také úpravou obou břehů Rožnovské Bečvy a vytvořením odpočinkové zóny u řeky,“ doplnila místostarostka Yvona Wojaczková.

Vizualizace Chybík a Krištof
Vizualizace Chybík a Krištof
Vizualizace Chybík a Krištof
Vizualizace Chybík a Krištof