Přerovští hasiči a strážníci pomáhají v Hrušce

PŘEROV – V místech postižených tornádem zasahují přerovští dobrovolní hasiči i městští strážníci.

„Ihned po katastrofě jsme oslovili krizový štáb města Břeclavi, kterému jsme nabídli pomoc přerovských dobrovolných hasičů, strážníků městské policie a také technické vybavení ve formě elektrocentrály, elektrických pil, sanitního vozidla vybaveného jako mobilní ošetřovna první pomoci a další,“ uvedl primátor města Petr Měřínský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dle požadavku břeclavského krizového štábu v neděli dopoledne vyrazilo sedm dobrovolných hasičů a dva strážníci vyškolení ve standardních záchranářských pracích přímo do postižené obce Hrušky. Jejich další působení se bude odvíjet od požadavků břeclavského krizového štábu. Velitel dobrovolných hasičů Petr Štěpánek informoval, že přerovská jednotka je připravena v poničených obcích pomáhat i v dalších dnech.

Tím ale aktivity města nekončí. Náměstkyně primátora Hana Mazochová uvedla, že se chystá finanční pomoc pro postižené obce. O její konkrétní podobě ještě ale budou zástupci města jednat.