První dny prázdnin se na cestách očekává nával, ŘSD proto připravilo plán

Ilustrační foto /shutt/

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Ředitelství silnic a dálnic dnes vydalo prohlášení týkající se optimalizace silničního provozu a zejména prací na silnicích, které s nadcházejícími prvními prázdninovými dny mohou působit řidičům problémy a zdržení v dopravě.

Již tradičně patří první dny prázdnin k termínům, kdy na cesty vyjíždí větší množství řidičů. Právě s ohledem na tuto skutečnost ŘSD dnes oznámilo, že omezí v celé České republice silniční práce tak, aby nekomplikovaly hladký průjezd po všech cestách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V zájmu zachování plynulosti dopravy při nadcházejících exponovaných dnech nebudou prováděny na komunikacích ve správě ŘSD žádné práce údržby, jejichž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů,“ uvedl dnes mluvčí ředitelství, Jan Studecký.

Ředitelství omezí práce v pracovních dnech 30. 6., 1. 7. a 2. 7. vždy od 8.00 do 21.00 hodin. V úterý 6. 7. omezí práce v době od 13.00 do 21.00 hodin.

Řidiči ale musí počítat s tím, že opatření se nevztahuje na dlouhodobé uzavírky, modernizované úseky a zajištění havárií.

Dále na našem webu:

Dvouletý chlapeček nepřežil pád z okna na Karvinsku