Šestačtyřicetiletá řidička nadýchala skoro 4 promile

ilustrační foto

HRADECKO – Těžko říct proč žena vypila během 24 hodin dvě láhve vína a pak usedla za volant. Jisté však je, že je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a může jí hrozit tučná pokuta, nebo až rok za mřížemi.

Jak dnes sdělila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, uplynulou neděli kolem druhé hodiny odpolední si policejní hlídka všimla při své kontrolní činnosti, na lesní cestě nedaleko Biřičky, zaparkovaného auta. U něho stála žena, která vyhodila na zem dvě láhve. Příslušníci ženu vyzvali, aby si vyhozené láhve uklidila, což učinila, vzala je a dala do auta.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Neutekla ani hodina a policisté si stejného auta všimli na Svatováclavském náměstí v Hradci Králové, tak ho neprodleně zastavili ke kontrole. Šoférka byla vyzvána k předložení dokladů a podstoupení dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Doklady byly v pořádku, jinak tomu bylo však s provedenou dechovou zkouškou, ta ukázala téměř 4 promile.

„Na to, kolik žena nadýchala, komunikovala s policisty srozumitelně, pohyby měla koordinované a na první pohled nejevila známky opilosti. Policisté ji zakázali další jízdu, zadrželi ji řidičský průkaz a převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde ji lékař uznal schopnou pobytu v policejní cele,“ říká mluvčí. Po vystřízlivění byla hříšnice podrobena výslechu, při kterém sdělila, že od sobotního odpoledne do nedělního rána vypila dvě 7,5 dcl láhve vína.