Strážníci z Valašského Meziříčí budou měřit rychlost na hlavním tahu Zašovou

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Valašské Meziříčí potvrdilo dohodu s obcí Zašová. Na jejím základě bude valašskomeziříčská městská policie úsekově měřit rychlost na hlavním tahu obcí. Podle vedení Zašové se jedná o nejvhodnější řešení vedoucí ke zklidnění dopravy a zajištění bezpečnosti občanů.

Město uzavřelo se Zašovou již dříve veřejnoprávní smlouvu, na jejímž základě zde působí valašskomeziříčští strážníci. V současnosti je tak u obecního úřadu stacionární radar, který vybudovala obec, a přestupky pak strážníci hlásí na Městský úřad Valašské Meziříčí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nově by Zašová chtěla zajistit také úsekové měření na silnici I/35. Podle průzkumů totiž 70 procent řidičů nedodržuje nejvyšší dovolenou rychlost v obci. „Vzniká zde řada nebezpečných situací spojených jak s odbočováním do centra naší obce, tak i přecházením hlavní silnice. Úsekové měření rychlosti je podle nás aktuálně jediným vhodným řešením vedoucím ke zklidnění dopravy a zajištění bezpečnosti našich občanů,“ reagoval starosta Zašové Jiljí Kubrický.

Nové radary by měly hlídat rychlost v úseku mezi přechodem pro chodce na začátku obce ve směru od Valašského Meziříčí po autobusové zastávky za vjezdem do centra Zašové. „Po dohodě s obcí Zašová bychom systém úsekového měření rychlosti vybudovali na naše náklady s tím, že příjem z přestupků bude příjmem městského rozpočtu. Jinou variantu zákon neumožňuje a za městem jdou zároveň všechny náklady spojené s touto činností. Stejně již postupujeme nejen v případě stacionárního radaru v centru Zašové, ale od letoška nově také v Poličné,“ nastínil starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek.

Úsekové měření by mělo začít letos na podzim. Radar bude v Zašové sloužit do připravované rekonstrukce a rozšíření křižovatky na vjezdu do centra obce, která by mohla být hotová do tří let. Měřený úsek bude označen dopravní značkou. Náklady jsou vyčísleny na 2,2 milionů korun.