Video: Pětačtyřicetiletý cizinec, který řídil kamion, předjížděl tam kde se nemá. Musel zaplatit kauci 10 tisíc korun

foto: Policie ČR

KRÁLOVÉHRADECKO – Policisté Dálničního oddělení z Jaroměře museli řešit přestupek řidiče, kterého naprosto nezajímala svislá i vodorovná dopravní značka sdělující zákaz předjíždění. Šofér udělal s kamionem velmi riskantní manévr.

Jak dnes sdělila policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, k události došlo minulé úterý u Předměřic nad Labem. Policisté vozidlo zastavili a podrobili jeho řidiče dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která dopadla negativním výsledkem, také provedli kontrolu dokladů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Příslušníci sepsali s šoférem záznam o přestupku a jelikož šlo o cizince, tak panovalo důvodné podezření, že by se mohl vyhýbat řízení o přestupku a vymáhání uložené pokuty. „Z toho důvodu policisté muži na místě uložili kauci ve výší 10 tisíc korun, kterou následně uhradil. Poté jsme přestupek oznámili ke správnímu řízení v Hradci Králové,“ říká mluvčí.

Řidiči hrozí pokuta do výše vybrané kauce a zákaz řízení motorových vozidel na území České republiky až na 1 rok.