Bouřka způsobila výpadky elektřiny a silný vítr pád stromu. Hasiči byli opět zapotřebí

Ilustrační foto: archiv

KRÁLOVÉHRADECKO – Po uplynulé noční bouřce doprovázené silným větrem museli hasiči zasahovat u výpadku elektrické energie, při které šlo o život pacienta, ale také i kuřat. Jejich práce byla zapotřebí i u bouračky auta do spadlého stromu.

Profesionální hasiči museli vyrazit do Nového Města nad Metují, aby dovezli pro pacienta napojeného na plicní ventilaci elektrocentrálu, která byla ponechána na místě do té doby, než bude dodávka elektřiny spolehlivě obnovena.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na dalším místě musela zasahovat dobrovolná jednotka ze Smiřic, která doplnila v místní drůbežárně vodu do chladícího agregátu, aby byly zajištěny základní podmínky pro chovaná zvířata.

Do Týniště nad Orlicí v části Petrovičky narazilo osobní vozidlo do spadlého stromu. „Naštěstí se jednalo se o náraz v malé rychlosti, přičemž nikdo nebyl zraněn. Dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem pomohla s odstraněním vozidla mimo komunikaci,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.