Bouřky opět řádily: padaly stromy, vlaky stály na Šumpersku i Olomoucku

OLOMOUCKÝ KRAJ – Bouřky, které se v noci prohnaly přes Českou republiku, napáchaly škody. V průběhu nočních a ranních hodin zasahovali profesionální a dobrovolné jednotky hasičů Olomouckého kraje u více jak devadesáti události. Nejvíce pomáhali při pádech stromů na komunikace a železniční tratě.

Popadané stromy způsobily zastavení rychlíku s cestujícími na hlavním koridoru na Prahu u obce Zvole na Šumpersku. Hasiči zde odstraňovali několik spadených stromů či velkých větví a doprava zde byla po delší čas zcela zastavena v obou směrech. „Podobné situace s komplikací a zastavení osobních vlaků jsme v průběhu posledních hodin řešili také v Drahanovicích, Bohdíkově, Olomouci Týnečku a Jesenci. Do Těšetic vyjely dvě jednotky k prověření uvolněné střechy, hasiči zde nakonec nezasahovali, nejednalo se žádný mimořádný stav a nebezpečí,“ sdělil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vítr a pády stromů mají za následek také několik poškozených vozů. Komplikace po pádu stromů nastala i pro řidiče v Rovensku, ten se pokusil vyhnout prudkým manévrem padajícímu stromu a zůstal nebezpečně nakloněný v příkopě.  V Opatovicích na Přerovsku hasiči zajišťovali přeliv umělého náhodu k nádrži u fotbalového hřiště.

„Zvýšená hladina zde ohrožovala nedaleké rodinné domy. Situace se po pročištění rychle změnila a nebylo nutné zahájit přípravu stavění hrází z pytlů s pískem. K čerpání vody došlo také v jednom případě i v Hranicích,“ dodává Hošák.