Bruno Flajšer z Havířova den po tornádu neváhal a jel na vlastní pěst pomoci na jih

Foto: Bruno Flajšer

HAVÍŘOV / HODONÍNSKO – Jméno má po dědečkovi, živí se jako elektrikář. Mezi Havířováky je dobře známý jako člověk s velkým smyslem pro humor, který je často jen pro otrlé dospělé. Duší rocker, srdcem obr. To je Bruno Flajšer z Havířova, který krátce poté, co se minulý čtvrtek jižní Moravou prohnalo ničivé tornádo, neváhal, sedl do auta a vyrazil na místo činu přiložit ruku k dílu.

„V zasažených oblastech to nevypadá jako v televizi. Je to horší, děsivé a hrůzostrašné. Když ráno stojíš na těch sutinách, ptáš se sám sebe, zda to má vůbec nějaký smysl,“ popisuje Bruno Flajšer svoje první dojmy po příjezdu na místo přírodní katastrofy. Jedním z nejšílenějších pohledů posledního víkendu pro něj prý byl ten na úplně zdemolovaný hřbitov, kde tornádo vytrhalo kamenné náhrobky a celé desky hrobů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jasnou odpověď o smyslu svého počínání ale dostal už ten samý den večer, a to v podobě viditelných výsledků. Na poničených domech se totiž podařilo to první a nejdůležitější – shodit tuny suti a zajistit domy před případným dalším deštěm.

Vyrazit na jih byl rozhodnutý už 24. června dvě hodiny po katastrofě. Z lidí, které hned oslovil ať jedou s ním, dostal kladnou odezvu od kamaráda Rosti. S ním a také dalšími stovkami lidí z celé České republiky, strávil na jižní Moravě prací naplněný víkend. Ten byl náročný a s minimem odpočinku.

Svoje rozhodnutí vyjet na postižené Hodonínsko popisuje jako krok bez zaváhání. „Jsem rád, že jsem neposlechl výzvy o tom, ať do zasažených oblastí nejezdíme. Kdyby nikdo nepřijel, místní by dodnes stáli nad tou pohromou a nevěděli kde dřív začít, zatímco teď je podle hlášení celá vesnice pod plachtami,“ informoval Bruno průběžně z jižní Moravy.

„Přinutilo mne to i hodně popřemýšlet nad životem. Přiznal jsem si třeba, že dost často neprávem a rozmazleně nadávám, jak je život na houby,“ řekl Bruno plný emocí, po návratu do Havířova.

Večer unavený, ale šťastný
Řízečky a kafíčko v jediné větší přestávce během dne s kamarádem Rosťou
Hřbitov na padrť

Dále na našem webu

Muž na skútru nepřežil střet s nákladním autem u Třineckých železáren