Městské části nabízejí volné byty rodinám postiženým tornádem

Ilustrační foto

BRNO – Město Brno poprosilo své městské části, aby uvolnily a nabídly byty pro občany ze zasažených vesnic v Jihomoravském kraji. Pomoc přislíbilo devět městských částí.

Primátorka Markéta Vaňková zajistila také odvoz jídla na Břeclavsko a Hodonínsko, dobří lidé také mohou pomáhat finančně, a to na účet Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje. „Další možnou pomocí je poskytnutí ubytování rodinám, které bohužel přišly o svůj domov. Rada města Brna souhlasila s poskytnutím výjimky v poskytování městských bytů. Díky ní budou moci městské části nabídnout volné byty pro přechodné bydlení,“ přiblížila Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Brno nemá nyní k dispozici volné byty, proto se obrátilo s prosbou na městské části. „V současné době evidujeme více než 30 bytů, do kterých by se mohly rodiny z postižených oblastí dočasně nastěhovat. Nabídka a poptávka po ubytování se bude soustřeďovat na Krajském krizovém štábu, na který se mohou zájemci přímo obracet,“ dodal náměstek pro bytovou oblast Jiří Oliva. Zatím nabídlo pomoc devět městských částí. Jsou jimi:

Brno-Bystrc – 5 bytů
Brno-Černovice – 1 byt
Brno-Kohoutovice
Brno-Líšeň – 4 byty
Brno-sever
Brno – Starý Lískovec – 1 byt
Brno-střed – 9 bytů
Brno – Řečkovice a Mokrá Hora – 1 byt (k dispozici do 14 dní)
Brno-Židenice – 10 bytů