Nezletilý cyklista se střetl s vlakem na přejezdu ve Vnorovech

ilustrační foto

HODONÍN – Ve středu po třinácté hodině se na železničním přejezdu ve Vnorovech střetl osobní vlak s nezletilým cyklistou. Vrtulník ho přepravil do nemocnice.

Na železničním přejezdu ve Vnorovech, který je zabezpečen pouze světelnou signalizací bez závor, jel zrovna nízkou rychlostí osobní vlak z Vrbovce do Hodonína, když na trať vjel patnáctiletý cyklista. Záchranáři ošetřili zraněného chlapce. „Ošetřili jsme nezletilého pacienta, jehož zranění byla středně těžká. K další lékařské péči letěl zraněný chlapec vrtulníkem do Dětské nemocnice v Brně,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Okolnosti nehody vyšetřují policisté, ale podrobnější informace sdělovat nechtěli vzhledem k nízkému věku účastníka srážky. Provoz na trati byl obnoven asi po dvou hodinách, mezi Veselím nad Moravou a Strážnicí místo pěti osobních vlaků jezdily autobusy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.