Noční vítr v Olomouci vyvracel stromy, poničil i venkovní výstavu na Horním náměstí

OLOMOUC – Bouřky se silným větrem vystřídaly včerejší vedro a zanechaly po sobě nebezpečné následky. Všude po Olomouci vítr vyvracel stromy, lámal větve. Odborníci proto upozorňují: buďte opatrní a minimálně během dneška se nezdržujte nikde pod stromy, hrozí pády ulámaných větví.

Odbor městské zeleně, technické služby, Výstaviště Flora Olomouc i hasiči od časných ranních hodin mapují situaci v terénu a odklízejí následky nočního silného větru. „Nejen v parcích, ale na celém území města evidujeme pády stromů a velkých větví, vítr dokonce vyvracel i torza stromů. Upozorňujeme všechny, aby opravdu dbali zvýšené bezpečnosti. Zdržovat se v blízkosti nebo pod stromy je teď velké riziko,“ apeluje Jitka Stěpánková z odboru městské zeleně v Olomouci. Stromy padaly v městských parcích, ve Slavoníně, v Holici, v části Olomouc-střed i Povel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Vichr a vyvrácené stromy způsobily na některých místech ve městě také škody na majetku. „Potřebují-li občané řešit pojistné události spojené s nočními bouřkami, doporučujeme se obrátit buď na náš odbor městské zeleně a odpadového hospodářství, nebo na majetkoprávní odbor. Na obou místech jsou pracovníci, kteří jim pomohou situaci vyřešit,“ dodává Štěpánková.

Silný vítr se v noci opřel také do venkovní expozice Voda a civilizace na Horním náměstí a téměř všechny velké a těžké výstavní panely povalil. Výstava je naštěstí pro podobné případy pojištěná, proto hned během dnešního dopoledne vysílá pořadatel do Olomouce své techniky s novými tisky a náhradními solárními panely, tak aby celá výstava mohla ještě do dnešního večera stát znova.