Od července startují exkurze na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně

ŠUMPERSKO – Po několikaměsíční koronavirové pauze od července znovu startují exkurze do přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně v Jeseníkách. K novinkám patří nový dětský koutek, kde se děti můžou vyřádit na edukativní stěně. Exkurzi je potřeba si zarezervovat.

Od července začínají po delší koronavirové pauze exkurze do přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně v Jeseníkách. „Těší nás možnost znovu otevřít naše Infocentrum návštěvníkům, ale stále musíme být obezřetní. Proto bude počet návštěvníků ve skupině omezen a návštěvníci budou muset i nadále dodržovat platná preventivní opatření,“ uvedll šéf elektrárny Vítězslav Chmelař. Zájemci o exkurzi se mohou hlásit prostřednictvím rezervačního systému ZDE.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Zvolit můžete kratší a další variantu prohlídky. Exkurze k dolní nádrži trvá 2 hodiny). Nejprve vás čeká návštěva infocentra s filmovou projekcí a výkladem průvodce. Navštívíte podzemí a kavernu elektrárny a následně se autobusem přesunete k dolní nádrži. Exkurze k horní nádrži trvá 3 hodiny a probíhá 2x denně (vždy od 11.00 a 14.00 hodin), podíváte se do infocentra a elektrárny a pak vyjedete až na horní nádrž. Výstupním i nástupním místem pro exkurze je autobusová zastávka v lyžařském areálu Kouty v Koutech nad Desnou.

K horní nádrži se můžete podívat také mimo běžnou exkurzi. V tom případě se nemusíte rezervovat. V areálu Kouty nasednete na lanovku, která vás přiblíží k horní nádrži asi na 4 kilometry a dále k nádrži můžete pokračovat pěšky, na kole nebo autobusem. Mějte na paměti, že na lanovka jezdí do 17 hodin. Můžete také zkombinovat kratší exkurzi a výlet k horní nádrži. Takový program vám zabere celý den.

Novinkou v infocentru je dětský koutek, kde se malí energetici vyřádí na edukativní stěně, vyzkouší si vodivost různých předmětů, zjistí, jak vlastně funguje elektrárna, a vyhrají si se spoustou interaktivních modelů a skládaček. Na děti také čeká velká letní soutěž o ceny, každá chytrá hlavička, která správně vyplní energetický kvíz, si odnese plyšového skřítka Enera nebo jiné hezké dárky.