Prostějovská charita vezla na jih ionťáky i vdolky

OLOMOUCKÝ KRAJ – Projevená solidarita nezná mezí. Lidí, kteří chtějí pomoci postiženým po řádění tornáda, přibývá. Pomáhají nejen finančně, ale i formou hmotných darů. Prostějovská Charita vezla do oblasti iontové nápoje, železářské zboží, ale i vdolky od klientů pečovatelského domu.

„Včera se nám podařilo dovézt do zasažených obcí tornádem 1100 kusů iontových nápojů pro hasiče, vojáky a další pomáhající, které jsme získali od firmy Nutrend z Olomouce. Děkujeme také Železářství 3+1 ze Smržic, kteří nám ochotně poskytli již druhou várku železářského zboží i pečovatelskému domu v Mostkovicích za napečené dobroty,“ sděluje prostějovská charita.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Tím její iniciativa nekončí. Podle rozhodnutí olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera bude v neděli 4. července pořádaná při bohoslužbách finanční sbírka, která pomůže právě lidem na jižní Moravě.

A na oběti přírodní pohromy myslel v neděli také papež František, který v promluvě po modlitbě Anděl Páně ve Vatikánu řekl: „Jsem nablízku lidem z jihovýchodní části České republiky, které zasáhlo silné tornádo. Modlím se za zemřelé a zraněné a všechny ty, kteří museli opustit své velmi poničené domovy.“