Stromy popadané na auta, ale i dopravní nehody – tak vypadala noc na Vysočině

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Od úterního večera až do středečního rána vyjížděli policisté i hasiči nepřetržitě k různým událostem. Největším problémem byly popadané stromy, které ale naštěstí nezapříčinily vážná zranění.

Dvě lehká zranění s nutností ošetření v nemocnici si vyžádala událost, která se stala včera kolem půl desáté večer na silnici mezi Leskovicemi a Čížkovem na Pelhřimovsku. „Před jedoucí vozidlo Peugeot 306, ve kterém cestovali dva muži, náhle dopadl strom, který se vyvrátil poryvem větru. Řidič osobního vozidla do stromu narazil, přejel jej a skončil v příkopu, kde havaroval,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Při nehodě se zranili řidič a spolujezdec.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na stejné silnici narazilo další osobní vozidlo do stromu kolem půl desáté večer mezi obcemi Obrataň a Kámen. Nehoda se tentokrát obešla bez zranění. „Po dvaadvacáté hodině pak uvízla v lese mezi obcemi Větrný Jeníkov a Bílý Kámen posádka Škody Octavia, která se dostala mezi popadané stromy a nemohla z místa pokračovat. Událost se obešla bez zranění,“ dodala Dana Čírtková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR

Komplikace způsobily popadané stromy i na D1. Dálnice byla mezi desátou hodinou večer a jednou hodinou po půlnoci zcela neprůjezdná. Stromy popadaly také na železniční koleje mezi Bystřicí nad Pernštejnem a obcí Rovné. Silnice mezi obcemi Stáj – Zhoř a Nová Ves – Řídelov byly neprůjezdné ještě v sedm hodin ráno. Na místě zasahovali hasiči, kteří silnice čistili od popadaných stromů.