V centru Otrokovic se začal opravovat chodník, řidiče čeká dopravní omezení

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Na ulici Hložkova na sídlišti Střed právě začaly práce na rekonstrukci chodníku. Ulice zůstane průjezdná, s opravami však přijdou drobná omezení v dopravě. Hotovo by mělo být nejpozději na začátku září.

Chodník tvoří spojnici pro pěší mezi ulicemi Na Uličce a Smetanova a bezprostředně sousedí s kolmými parkovacími stáními, která jsou součástí silnice na ulici Hložkova. „Tato parkovací místa nebudou moci řidiči z důvodu rekonstrukce přibližně dva týdny využívat. Dopravní omezení bude spočívat rovněž v omezení rychlosti,“ uvedla mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Důvodem opravy je havarijní stav chodníku. „Litý asfalt je výrazně narušen a poškozen i řadou stavebních zásahů, jako jsou přípojky, přeložky a podobně. Chybí vodící linie pro nevidomé a nejsou řádně vyřešeny bezbariérové přístupy na komunikaci,“ uvedl Erik Štábl z odboru rozvoje města.

Po novém chodníku se obyvatelé projdou nejpozději začátkem září. Finanční prostředky na opravu jsou vyčleněny z rozpočtu města letošního roku.