Záchranáři stále působí v oblasti postižené tornádem, pomáhá jim trauma-tým

zdroj: ZZS JMK

BŘECLAV, HODONÍN – Jihomoravští záchranáři stále působí v oblasti postižené tornádem. Nově jim na místě pomáhá trauma-tým i praktický lékař.

V Mikulčicích stále zůstává velkokapacitní záchranářský vůz a jedna záchranářská posádka. Zdravotníci se starají o pacienty, kteří mají potíže především interního rázu. Jsou to například kolapsy z horka, bolesti na hrudi či alergické reakce. Pokud jde o úrazy, odlehčuje jim od pondělí trauma-tým z Fakultní nemocnice Brno. Lékař a sestra jsou připraveni pečovat o zranění, která si lidé způsobí při stavebních a úklidových pracích. Jedná se o řezné rány, odřeniny, ale i zlomené končetiny. Ve většině případů mohou pacienti po ošetření zůstat na místě. V případě potřeby odveze sanitka pacienta k další péči do nemocnice. V Moravské Nové Vsi stále stojí pražský Golem, ve kterém má nyní pro dopolední hodiny zbudovanou provizorní ordinaci místní lékař. „Lidem v postižené oblasti totiž často chybí léky a ordinace jsou poničené. Přítomnost praktického lékaře je proto dalším důležitým krokem ke zkvalitnění zdravotní péče v oblasti zasažené tornádem. Po telefonu pak spolupracují i další místní doktoři, kteří například mohou zasílat e-recepty,“ vysvětlila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.