Cestující, nepřehlédněte prázdninové změny v dopravě a výluky

ilustrační foto: IDS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Od 1. července začnou změny a výluky v dopravě.  Od středy jsou opět v omezené míře obsluhovány obce postižené tornádem. V Brně začnou jezdit tramvaje do Komárova a autobusové nádraží Zvonařka tak získá rychlé spojení s centrem Brna.

Současně přestanou jezdit tramvaje ve směru Starý Lískovec a autobusy 401 až 404 od západu budou ukončeny v Brně u Ústředního hřbitova. Od pátku pak začne úplná výluka vlaků z Brna do Náměště, Ivančic, Moravského Krumlova a Hrušovan nad Jevišovkou a vlaků S2 v trase Brno – Sokolnice – Křenovice. Zde se jedná jen o první etapu, výluka bude trvat celé prázdniny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Opět začíná jezdit výletní a vyhlídkový autobus TURISTBUS, který spojuje Mikulov s Falkensteinem, Poysdorfem, Herrnbaumgartenem, Schrattenbergem, Valticemi, Lednicí a Podivínem. Pokud se chcete podívat na chvilku k našim sousedům, stačí v nepracovní dny, tzn. v sobotu, neděli, pondělí 5. 7. a úterý 6. 7. vyjet z Brna vlakem R13 v 8:36 hodin. V Rakousku zvládnete během dne navštívit i více zajímavých míst. Pro cestu stačí běžná jednodenní jízdenka za 190 Kč, která v nepracovní dny platí až pro 5 osob, z toho maximálně dvě nad 15 let. Více informací najdete na turistbus.idsjmk.cz . Nebo si zajeďte si do Laa an der Thaya linkou 104. Vlakem se svezte ze Znojma do Retzu nebo autobusem 816 ze Znojma přes Vranov do Drosendorfu.