Hasiči zasahovali u tří požárů, vyčíslené škody přesahují sto tisíc korun

Ilustrační foto: archiv

KRÁLOVÉHRADECKO – Požár koncertního podia u kolonády, nebo osobního auta v garáži a stropního světla, takové byly zásahy profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek během uplynulého dne. Bylo velkým štěstím, že nikdo nebyl při těchto událostech zraněn.

V Hradci Králové v ulici na Brně musely zasahovat obě místní profesionální jednotky u zahoření stropního světla. K události došlo krátce po páté hodině odpolední v jedné z průmyslových budov. „Požár stihli včas uhasit zaměstnanci firmy pomocí hasicího přístroje, hasiči poté zkontrolovali místo pomocí termokamery. Škoda byla odhadnuta do 10 tisíc korun,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na Jičínsku došlo krátce pře půl čtvrtou odpolední kvůli nedbalosti k požáru osobního auta, které se nacházelo v garáži. Z té vycházel velmi hustý dým. Šest hasičských jednotek muselo vyrazit likvidovat oheň do vysokého Veselí v ulici Prof. Seemana. Hasiči požár zlikvidovali během hodiny, naštěstí při něm nebyl nikdo zraněn. Plameny napáchaly škodu za zhruba 120 tisíc korun a uchráněné hodnoty představují cca 3 miliony korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a Jičína a také dobrovolné jednotky ze Smidar, Skřivan, Kopidlna a Vysokého Veselí.

Na Trutnovsku došlo krátce před půl jedenáctou v noci na Náměstí Svobody v Janských Lázních k požáru koncertního podia přímo u kolonády. „Naštěstí byl požár včas zpozorován a uhašen pomocí hasicího přístroje z recepce lázeňského domu jedním z lázeňských hostů. Hasiči provedli na místě kontrolu termokamerou a pomocí vysokotlakého proudu vody ochladili místo předchozího hoření pod podlahou pódia,“ říká Martina Götzová. Po likvidaci požáru zjistil vyšetřovatel hasičů, že požár vznikl kvůli technické závadě na zářivce. Odhadnutá škoda je zhruba 10 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky Horní Maršov a Svoboda nad Úpou.

foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje