Jízdenky na MHD ve Zlíně a Otrokovicích je nyní možné zakoupit přes mobilní aplikaci

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Cestujícím vozy Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice přibyla nová forma nákupu jízdenky pro MHD. Sloužit k tomu bude mobilní aplikace DoKapsy od ČSOB. Upozornil na to mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Jednorázovou elektronickou jízdenku si mohou pořídit uživatelé chytrého telefonu starší 18 let. Nabídka jízdenek je stejná jako při platbě prostřednictvím SMS. Přestupní jízdenka na 40 minut vyjde na 20 korun, celodenní jízdenka na 90 korun a zlevněná celodenní jízdenka na 45 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jízdné není hrazeno přes mobilního operátora, ale prostřednictvím bankovní karty. Přitom není třeba, aby měl uživatel aplikace účet u ČSOB. Aplikaci lze zdarma stáhnout a nainstalovat v mobilních zařízeních s operačním systémem Android i iOS.

Jízdenku si cestující musí pořídit ještě před nástupem do vozu MHD. Pokud by si někdo jízdenku zakoupil až za jízdy, byl by při kontrole považován za cestujícího bez platného jízdního dokladu. Čas počátku platnosti je na jízdence uveden.