Karambol dvou cyklistů seniorů, viník měl popito

ilustrační foto

LIPNÍK n. B. – Odpolední vyjížďka dvaašedesátiletého muže z Lipníku, který se předtím osvěžil alkoholem, skončila karambolem a rozbitými ústy. Oběť jeho neřízené jízdy naštěstí vyvázla bez zranění.

Podezřelý ze srážky dvou cyklistů, která se stala ve středu odpoledne na ulici Na Bečvě v Lipníku nad Bečvou, je 62letý muž, jenž sedl na kolo pod vlivem alkoholu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Z dostupných informací a výpovědi zúčastněných jel směrem k Jadranu a nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za 74letou cyklistkou, co jela stejným směrem a zastavovala u okraje silnice. Muž na kole do ní narazil, spadl a způsobil si zranění v obličeji. Ženě se naštěstí zranění vyhnulo,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Policisté provedli u obou zúčastněných dechové zkoušky, které byly v případě poškozené negativní a v případě cyklisty pozitivní. „Nadýchal 1,69 a 1,64 promile alkoholu. Podezřelý skončil v hranické nemocnici, kam byl převezen sanitkou a byl mu odebrán i biologický materiál. Škoda na obou kolech byla vyčíslena na pět tisíc korun,“ dodala mluvčí.